Ako mám kúpiť okná a aké?

Úplne prvý krok je rozhodnúť o výmene okien. Ak sa tak stane, môžete premýšľať o tom, čo chcete, čo je vaším cieľom, aké sú dôležité faktory. Ak napríklad najdôležitejším faktorom je cena, tak sa rozhodnite pre päť alebo šesť komorový profil. Ak sa rozhodnete pre exkluzívny vzhľad, odporúčame efektívne riešenie ako sú plastové okná a dvere vo farebnom prevedení. My Vám radi poradíme pri výbere.

Možno budete chcieť cenové ponuky od viacerích firiem, ale porovnať ich musíte na základe mnohých kritérií (Nepozerajte sa iba na „cenu“ ale čo vlastne tá CP naozaj obsahuje). Cenová ponuka pozostáva z mnohých položiek. Ako sú : okná, parapety, žalúzie, rolety, sieťky, inštalačné práce, doprava, demontáž a odvoz starých okien, rôzne príplatky napr. na farbu atd. Veľa firiem má preto cenovú ponuku s dobrou cenou lebo niektoré položky „zabudnú“ pripočítať k celkovej cene.

Ak sa vám podarilo vyjasniť všetky detaily, nasleduje objednávka. Objednávka prebieha takto: Najprv si dohodnete termín zamerania výrobných rozmerov technikom. Vypíše sa objednávka, zmluva o dielo ktorú potvrdzujete vašim podpisom a zálohou 50% z celkovej ceny. Následne po 3 týždňoch Vás kontaktujeme, že je Vaša objednávka vybavená a sme pripravení na montáž. Pri montáži sa podpisuje preberací protokol a uhrádza sa ďalších 50% z celkovej ceny.

Čo je 5 – 6 – 7 komorové plastové okno?

Počet komôr sa počíta vodorovne v reze okenného profilu. Prečo je dobré ak má plastové okno viac komôr ? Pretože, medzi jednotlivými komorami je vzduchová medzera a najlepším tepelným izolantom je práve vzduch. Druhá výhoda je stabilita profilu, to znamená že čím viac komôr tým stabilnejšie okno.

Čo zahŕňa cena okien?

Cena okien obsahuje : Profil rámu, profil krídla, zasklievacie lišty, tesnenia, sklo, kovanie, kľučky a montážne kotvy.